Blog
Chętnie dzielę się swoją wiedzą
Pożyczka od wspólnika spółki z o.o. - czy na pewno robisz to dobrze?

Pożyczka jest często spotykanym instrumentem wykorzystywanym aby dokapitalizować spółkę z o.o. Najczęściej jest to pożyczka udzielana przez wspólnika. Niestety, udzielenie spółce pożyczki nie jest takie proste jak się wydaje i wymaga podjęcia określonych działań, których brak skutkować będzie jej nieważnością. Jakie błędy najczęściej popełniają przedsiębiorcy? O tym przeczytasz poniżej.

W ocenie NSA umowa o wygłoszenie wykładu jest umową o świadczenie usług

W ostatnim czasie zapadł istotny wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego odnośnie tego jak należy zakwalifikować umowę o wygłoszenie wykładu. Zawieranie tego typu umów jest obecnie bardzo popularne z uwagi na częste prowadzenie szkoleń. Niewątpliwie względami optymalizacji podyktowane jest to, że umowy te kwalifikowane są jako umowy o dzieło.

Nadgodziny - rzeczywistość polskiego pracownika

Czy nadgodziny to wyjątek czy reguła w przypadku polskiego pracownika? Okazuje się, że jest to reguła przy czym, jak pokazują badania, nie do końca to co pracownik uważa za nadgodziny jest nimi w świetle prawa. Polski pracownik pracuje znacznie więcej niż 8 godzin dziennie. Jakie są tego przyczyny i czy czas na zmiany przeczytasz w poniższym wpisie.

Porozmawiajmy
Zapraszam do kontaktu telefonicznego w celu ustalenia terminu spotkania lub planu działania.
+48 607 357 291
Spotkajmy się
Chętnie spotkam się u mnie w kancelarii. Dla wygody obu stron możemy także umówić się na rozmowę on-line.
ul. Puławska 7/9 lok. 8
02-515 Warszawa
Bądźmy w kontakcie
Możesz spotkać mnie na popularnych platformach gdzie publikuję materiały dotyczące problematyki, którą się zajmuję.
© 2023, Marta Duda-Muszyńska. Created by Riupress